3 čeští autoři bestsellerů aneb Co si určitě musíte přečíst

Dnešní doba je hodně ovlivněna západním světem. Týká se to elektroniky, oblečení, aut, filmů a v neposlední řadě také knih. Známe mnoho významných zahraničních spisovatelů a čteme jejich díla, ale neměli bychom zapomenout, že i naše česká kultura má své dobré autory, kteří také chtějí uznání a obdiv.


V tomto článku bych ráda poukázala na nynější české autory a jejich díla, která určitě stojí za přečtení! Jde jen o malou ukázku současné české literatury, která je opravdu čtivá a zábavná.

Knihy

Patrik Hartl

Tento spisovatel vystudoval televizní a filmovou režii na pražské FAMU. Následně zrežíroval mnoho divácky úspěšných inscenací, například Madame Melville, Otevřené manželství a další. A mimo jiné píše i své vlastní hry (Soukromý skandál, Klára a Bára…). Do většího povědomí diváků se dostal díky své komedii Taková normální rodinka.

Jeho první bestsellerovou knihou, kterou napsal a dostal se tak do spisovatelského povědomí, byla kniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Tato kniha vypráví vtipný příběh o čtyřech kamarádech, kteří se po 20 letech rozhodnou přehodnotit svůj život a zamyslet se nad tím, jestli opravdu žijí tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. Samozřejmě spokojeni se svými životy nejsou, a tak se to pokusí změnit. Jak? To se dočtete v knize.

Patrik Hartl: Prvok, Šampón, Tečka a Karel
Patrik Hartl: Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Další jeho román se jmenuje Malý pražský erotikon. Kniha zábavně pojednává o intimním životě osmi sousedů, kteří se snaží vyrovnávat se svou touhou, starostmi i radostmi běžného života od předškolního věku až do důchodu.

A v neposlední řadě je tu jeho nejnovější román Okamžiky štěstí. Je to vlastně dvojromán, který můžete číst z kterékoli strany, a přesto příběh bude dávat smysl. Podle toho, jaký začátek si zvolíte, se bude příběh odehrávat z různých úhlů pohledu – ať už z Veroničina, nebo Jáchymova. Příběh pojednává o jejich životech, o jejich láskách, strastech, chybách i šťastných chvílích.Evžen Boček

Evžen Boček vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně. Nejprve se živil jako učitel, ale dnes pracuje jako kastelán na milotickém zámku. Svůj první román napsal pod pseudonymem Jan Bittner. A díky svému románu Poslední aristokratka získal Cenu Miloslava Švandrlíka.

Jeho první román se jmenoval Deník kastelána, další jeho knihou je již zmíněná Poslední aristokratka. Tento příběh pojednává o Františku Antonínovi, hraběti z Kostky, který se po pádu komunistického režimu rozhodne spolu se svou rodinou vrátit na své rodové sídlo, kde mimo jiné zdědí i povedený personál (kastelána, zahradníka hypochondra a kuchařku s chutí na alkohol). Všichni spolu pak prožívají spoustu vtipných příhod. Tato kniha svého čtenáře určitě pobaví.Poslední aristokratka čtenáře nadchla tak moc, že se autor rozhodl napsat další dvě pokračování o bláznivé šlechtické rodině a jejích příhodách – Aristokratka ve varu a Aristokratka na koni (to je zároveň jeho nejnovější kniha).

Radka Třeštíková

Radka Třeštíková vystudovala práva na Karlově univerzitě a sedm let pak působila jako firemní právnička. Nyní je na mateřské dovolené a ve svém volném čase se věnuje psaní, ať už do časopisů, anebo na různé internetové stránky. Před nějakým časem vydala svou první knihu – Dobře mi tak a s vydáváním pokračuje úspěšně dál.

Její prvotinou byl román Dobře mi tak, který vydala v roce 2014. O rok později pak vydala svůj první bestseller – napínavé psychologické drama s názvem To prší moře. Příběh pojednává o osudu dvacetileté Hanky, která se (spolu s dalšími postavami) snaží nalézt odpovědi na otázky, které trápí každého z nás.

Pak následoval její druhý bestseller s názvem Bábovky, který vypovídá o velice upřímné, místy ironické a humorné zpovědi žen a o jejich vzájemně propletených životech.

A letos vyšel další z řady veleúspěšných děl s názvem Osm. Jedná se o netradiční detektivní příběh, který je plný zápletek a také určuje, jak daleko je člověk ochoten pro lásku zajít. Tato kniha se čte tzv. jedním dechem.

Aneta Hrdinová

Pošlete tento příspěvek dál! ↓

2 comments

  1. Prvok, Šampon, Tečka a Karel je super knížka. Je to celkem švanda a přitom mě to donutilo zamyslet se nad svým životem…

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *