Den otevřených dveří v Klementinu

Den otevřených dveří v Klementinu

Datum a čas
28. 10. 2018
09:00–16:30

Místo konání
Národní knihovna ČR

Kategorie


Na počest stého výročí založení republiky se 28. října koná den otevřených dveří v naší národní knihovně. Více informací o této akci se dozvíte na stránce s facebookovou událostí.

Oficiální anotace

Pro návštěvníky budou připraveny komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy Klementina. Během zhruba hodinové prohlídky se projdete nejstaršími částmi barokního areálu, prohlédnete si bohatě zdobené chodby u Křižovnické ulice, Révové nádvoří i Všeobecnou studovnu. Velkým lákadlem je návštěva Starého matematického sálu, kde nyní sídlí studovna Hudebního oddělení. Sál byl dlouhou dobu uzavřený a nyní se nově otevírá. Návštěvníci budou tak jedni z prvních, kteří revitalizovaný prostor uvidí.

Přístupná bude také Zrcadlové kaple, kterou si bude moci každý dosyta prohlédnout, tentokráte bez průvodce. Pro ty zvídavé budou na místě informační letáčky, které přiblíží výzdobu i osudy tohoto nádherného prostoru. PROHLÍDKY ZAČÍNAJÍ OD 9.00 HOD. VŽDY PO PATNÁCTI MINUTÁCH. POSLEDNÍ PROHLÍDKA ZAČÍNÁ V 16.30 HODIN. PROHLÍDKY JSOU ZDARMA. Více informací poskytne Lucie Sommerová na tel. čísle 604 695 717 nebo emailu lucie.sommerova@nkp.cz.