Podpořte vydání zábavné i poučné knížky pro děti

Moudra pejska Flíčka, než se zavřou víčka. Tak se jmenuje chystaná knížka pro děti, o jejímž osudu můžete rozhodnout i vy. Její autorka Dominika Hořejší se ji totiž rozhodla vydat prostřednictvím nakladatelství Pointa, jehož tituly vznikají v úzké spolupráci se samotnými čtenáři.

V knížce se děti i jejich rodiče vydají na farmu za pejskem Flíčkem, který díky ostatním zvířátkům a laskavému průvodci Lukášovi postupně získává klíč k životu v lásce, přátelství a sebehodnotě. Pohádkové příběhy Dominiky Hořejší jsou veršované, zábavné i poučné – malí čtenáři v nich mají možnost poznat význam hodnot, jako je kamarádství, respekt k odlišnostem, sebeláska či svoboda.

Moudra pejska Flíčka, než se zavřou víčka
Moudra pejska Flíčka, než se zavřou víčka

→ Podpořit knížku v předprodeji ←

Předprodej knížky začíná 25. března 2024 a bude trvat měsíc. Během něj je třeba, aby si knihu ještě před jejím vydáním pořídilo dostatečné množství lidí – pokud se tak stane, kniha skutečně vyjde. Pokud ne, nakladatelství vrátí všem zájemcům peníze.

Knížka je primárně určena pro děti od 4 do 8 let, které mohou i díky ní snáze objevovat rozmanitost světa, zákonitosti lidského soužití či radosti a strasti, jež přináší sám život. „Věřím, že kniha by mohla těmto malým dušičkám pomoci najít správnou cestu, jak být součástí společnosti nebo jak žít život v lásce, a to bez ztráty hodnoty sebe samého,“ říká autorka.

Prvotina učitelky i maminky

Pro Dominiku Hořejší jsou Moudra pejska Flíčka, než se zavřou víčka prvotinou. O tom, že bude její první kniha určena dětem, přitom nemohlo být pochyb. Jde totiž o učitelku z mateřské školky, která je navíc momentálně na rodičovské dovolené.

Pohádkové příběhy původně psala pro svého synka Lukáška, kterému chtěla předat své životní zkušenosti a hodnoty. „V průběhu psaní mi však došlo, že obsah knihy by mohl mít význam i pro jiné děti, ale také pro jejich rodiče, kteří stejně jako já chtějí svým dětem předat něco hlubšího a cenného,“ říká Dominika Hořejší a dodává: „Došlo mi, že to, o čem píšu – ať už sebehodnota, nebo láska k sobě a k druhým – je něco, co tvoří ten nejdůležitější základ našeho bytí.“

Dominika Hořejší
Dominika Hořejší

Jestli kniha vyjde, záleží na vás

O tom, jestli se pohádkové příběhy pejska Flíčka promění v opravdovou knihu, můžete rozhodnout i vy. Vydání máte možnost podpořit tím, že si knížku pořídíte už teď v předprodeji.

V rámci crowdfundingové kampaně navíc můžete společně s knihou získat i některou z atraktivních odměn. Na webu nakladatelství Pointa si můžete pohádkové příběhy pořídit společně s afirmačními kartičkami, které příběhy doplňují. Také si můžete zajistit filozofování o životě a mateřství s autorkou nad jogurtovou bábovkou a kávou. A v neposlední řadě vám může Dominika Hořejší napsat krátkou pohádku či báseň na míru.

Podívejte se na stránku s předprodejem, vyberte si odměnu a podpořte vydání knížky, která potěší vás i vaše nejmenší.

→ Podpořit knížku v předprodeji ←

Moudra pejska Flíčka, než se zavřou víčka (anotace)
Jak už název napovídá, kniha několik pohádek v sobě skrývá. Jsi-li dítě nebo zvídavý dospělý, kniha ti moudra do života napoví. Abys na své cestě neměl pocit, že jdeš sám, otevři pár stránek a já ti veršované pohlazení o pejskovi Flíčkovi a jeho životě na farmě dám. Pokud máš tedy dost odvahy zjistit něco nového o sobě, je tahle kniha přímo pro tebe. Teď už stačí jenom číst, nechat naplno běžet svou fantazii a točit list.
Pošlete tento příspěvek dál! ↓

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *