Navštivte Strašidelný hrad a podpořte vydání pohádkové knížky plné rozpustilých strašidel

Na portálu HitHit právě běží crowdfundingová kampaň na podporu vydání pohádkové knížky Strašidelný hrad. Zbrusu nové dílo autorky Michaly Dvořákové můžete podpořit i vy.


> Knihu si lze předobjednat (a přispět tak na její vydání) na webu HitHit.

O čem kniha je

Strašidelný hrad je pohádkový příběh trochu ztřeštěných, avšak neškodných strašidel. Při čtení se vám otevřou dveře plné záhad a dobrodružství. Nahlédnete do tajů čarování, budete pátrat po bájném pokladu a uvaříte kouzelný lektvar podle starých receptů. Možná se budete i trochu bát, ale nakonec zjistíte, že s obyvateli hradu zažijete více legrace nežli strachu. Díky vám tento kouzelný příběh může ožít.

Michala Dvořáková: Strašidelný hrad
Michala Dvořáková: Strašidelný hrad

Anotace knihy

Pod rouškou tmy starý hrad ožívá. Na nádvoří se v šeru noci rozeznějí tiché kroky. To si čarodějka Háta připravuje kotlík na lektvar. Oheň, který zapálil drak Uhlák, zažene studenou černotu do tmavých zákoutí hradu. Ze sklepení se vyplouží rozespalí upíři Jurák a Dumák. Bílá paní Josefína se ladně snese ze své zamčené věže. Spolu s ní k ohni dorazí i bezhlavý rytíř Jáchym. Vodní příkop rozčeří vlnky a z jeho hlubin se vynoří vodník Brčálek. Již brzy se k nim připojí nezvaná návštěvnice jménem Adriana. Člověk, který obrátí chod hradu zcela naruby…

Zatímco vy uléháte do postele, oni vstávají a jejich příběhy ožívají. Odhoďte peřiny a vyjděte ze svých domovů na hrad. Staňte se součástí příběhu. Jakmile do něj vstoupíte, nebudete chtít odejít. 

Pro koho kniha je

Pro děti od sedmi let, rodiče a třeba i prarodiče, kteří mají rádi záhady, tajemství a rádi se trošku bojí. Probuďte v sobě fantazii a vyrazte na výlet do pohádky plné zábavy, záhad, kouzel a poučení. Kniha je (jak už napovídá její název) lehce strašidelná.

Obyvatelé hradu však rádi provedou příběhem všechny věkové skupiny. Povypráví jim své příběhy a spolu se čtenáři vyřeší záhady, které na ně v knize čekají.

Pomozte knize na svět

Vydání knihy Strašidelný hrad můžete podpořit i vy. Od 10. ledna 2022 do 23. února 2022 probíhá předprodej knížky, který má zajistit její financování.

Michala Dvořáková: Strašidelný hrad
Čarodějka Háta – jedna z postav knížky Strašidelný hrad

Možností, jak pomoci knize na svět, je několik. Krom knihy si můžete v předprodeji vybrat z mnoha dárků, které jsou k ní připojeny. Třeba osobní věnování, dárkový poukaz, dvě knihy s překvapením nebo hezký balíček do školy. V něm dostane vaše dítko ke knize magnetku, pravítko a super rozvrh.

Nejen to, ale i spoustu dalších krásných odměn čeká na své nové majitele na stránkách HitHit. Pokud by se vám kniha zalíbila natolik, že byste se chtěli stát jejím sponzorem, autorka vám do ní vloží i logo vaší firmy.

Michala Dvořáková: Každé dítě potřebuje pohádku

„Svět bez pohádek je jako život bez radosti – prázdný a smutný,“ říká autorka Strašidelného hradu a dodává: „Pohádky v nás probouzí fantazii, tvořivost a poučení. Díky pohádkám dokážeme věřit, že i po tmě přichází světlo a že dobro nakonec zvítězí nad zlem.“

Něco o autorce

„Jsem úplně obyčejná holka z jedné malé vesnice, avšak s neobyčejným snem – toužím psát dětské knihy. Ráda přijímám nové výzvy a zjišťuji, že každý den mě naučí něco nového. Již několik let pracuji jako cukrářka. Vyzkoušela jsem si kurz pralinek, ráda háčkuji a tvořím z pedigu. Zkrátka mám ráda, když mi pod rukama vzniká něco nového, a těším se z každé nové příležitosti a životní výzvy. A i když se mi ne vždy vše povede, nevzdám se a zkouším to znovu a znovu. Mým největším koníčkem se však za poslední dva roky stalo právě psaní pohádkových knih. Svět kouzel a fantazie mě vždy lákal, a tak můj pomyslný šuplík skrývá spoustu zajímavých příběhů. Doufám, že si čtenáři jejich čtení užijí alespoň z poloviny tak jako já, když jsem je vymýšlela a psala.“

Pokud vás zajímá, jak se předprodej vyvíjí, mrkněte se na facebookové stránky knihy.

A co o knížce říkají první čtenáři?

„Už samotná anotace slibuje poutavý příběh plný strašidel a různých kouzelných bytostí, který jistě bude děti bavit a zároveň jim ukáže, že i strašidla mohou být přátelská. Autorčin styl je velmi čtivý a děj má spád, příběh vás vtáhne do sebe a už nepustí. Atmosférou mi trochu připomíná mé milované Strašidlo Cantervillské nebo film Dům veselých duchů. Rovněž se mi vybavila série knih od Mariam Petrosjanové Dům ve kterém… Proto věřím, že si tato kniha najde spoustu nadšených čtenářů.“

Petra Kamlachová, redaktorka a korektorka

„Kniha Strašidelný hrad je určena mladším čtenářům, což vám je jasné již po několika stranách. Je to neskutečně milé vyprávění, jehož hlavní hrdinkou je Adriana. Vyprávění je plné kouzelných bytostí, potkáte tu draka, upíra, bezhlavého rytíře a další. Společně s těmito bytostmi a Adrianou se vydáváme vstříc dobrodružství, které rozhodně stojí za to! Autorka Michala Dvořáková seskládala dohromady kouzelný příběh, který si získá nejednoho malého čtenáře. Kniha je psaná jednoduše a čtivě, a proto věřím, že se začtením nebude problém. Já sama si dokáži představit předčítání této knihy nebo i to, že bych se do ní v mladším věku sama ráda začetla.“

Anna Najmanová, influencerka

Pošlete tento příspěvek dál! ↓

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *