Novinky v Edici světový bestseller

Od ledna do konce října 2019 vyšlo v Edici světový bestseller už 37 knih. Další tituly se pak svého vydání dočkají ještě letos. Jaké novinky z této edice vyjdou v listopadu a prosinci, se společně podíváme v tomto článku.Přehled novinek Edice světový bestseller si pro čtenáře Czech tongue magazínu připravila Adéla Fejfarová.


Asi každý z vás už někdy v knihkupectví při výběru narazil na knihu, která má na sobě zlatou nebo stříbrnou nálepku Edice světový bestseller. Jedná se o knihy, které vybírá nakladatelská rada českého nakladatelství Euromedia Group. Díky této edici je snadné se orientovat v úspěšných knihách, neboť tituly Edice světový bestseller jsou knihy, které ve světě získaly významná ocenění, byly napsány těmi nejprodávanějšími autory nebo se umístily na předních příčkách literárních žebříčků.

Co nás tedy v Edici světový bestseller čeká v nadcházejícím období?

Tajemství letního odpoledne, Kate Mortonová

Datum vydání: 1. 11. 2019
Žánr: Historický román

Kate Mortonová je australská spisovatelka a autorka šesti knih. Kniha Tajemství letního odpoledne vyšla poprvé v roce 2014 a nyní (1. listopadu) vychází její 2. vydání. Děj knihy se odehrává v létě, v parném Suffolku. Pojednává o šestnáctileté Laurel, která se obyčejného odpoledne stane svědkem otřesného zločinu. Zločin ji nepřestává trápit ani po třiceti letech, a tak se jako dospělá vrací zpátky a začíná rozplétat celé tajemství onoho letního dne.

Dáma měsíčního svitu, Rainer M. Schröder

Datum vydání: 4. 11. 2019
Žánr: Historický román

Rainer Maria Schröder je německý autor historických románů. Napsal již 21 knih a jeho novinka vychází 4. 11. Jedná se o knihu Dáma Měsíčního svitu, která se odehrává ve 20. letech na rodinné farmě ve Virginii. Hlavní postava Mallory Kendricková sní o lepším životě. Je právě období prohibice, když Mallory objeví svůj talent a začne sama vyrábět pálenku.

Kniha je příběhem o osudu, o lásce a smrtelné nenávisti.

Zuřivost, Sandra Brown

Datum vydání: 4. 11. 2019
Žánr: Thriller

Sandra Brown je americkou autorkou románů, která napsala již 68 knih. Její novinka vyjde 4. listopadu a nese název Zuřivost. Kniha je o televizní reportérce jménem Kerra Baileyová, která chce udělat rozhovor s majorem Trapperem. Major Trapper je hrdina, jenž před 25 lety po bombovém útoku na hotel v Dallasu vyvedl z trosek několik lidí. Kerra však netuší, že tímto rozhovorem otevírá tajemství dávného zločinu.

Vypravěčka, Jodi Picoultová

Datum vydání: 4. 11. 2019
Žánr: Román

Jodi Picoultová, autorka dvanácti knih, je americká spisovatelka. Její román Vypravěčka vyšel již v roce 2014 a letos v listopadu vychází jeho druhé vydání. Román je o hrdince Sage, která pochází z židovské rodiny. Saga se v knize vyrovnává se svým vlastním traumatem, a to smrtí matky. Navštěvuje proto skupinovou terapii, kde se seznámí s mužem Josefem Weberem, bývalým důstojníkem SS. Ten ji jednoho dne požádá o nečekanou službu – zda by mu pomohla spáchat sebevraždu. Román ukazuje téma viny a trestu a staví hlavní hrdinku před těžké rozhodnutí.

Motiv X, Stefan Ahnhem

Datum vydání: 15. 11 . 2019
Žánr: Detektivka

Novinka od švédského autora Stefana Ahnhema vychází 15. listopadu. Motiv X je jeho čtvrtou knihou a jedná se o kriminální příběh, kdy helsingborská policie řeší vraždu jedenáctiletého syrského uprchlíka. A vražd přibývá.

Běh času, Anne Tylerová

Datum vydání: 2. 12. 2019
Žánr: Román pro ženy

Knihu Běh času napsala americká spisovatelka Anne Tylerová. Je to její osmá kniha. Tato autorka získala dokonce v roce 1989 za jednu ze svých knih Pulitzerovu cenu. Její novinka Běh času vyjde 2. prosince a jedná se o román, který vypráví životní příběh a osudy hlavní hrdinky Willy Drakeové. Wille je již šedesát jedna let, když obdrží telefonát od neznámé ženy, která ji žádá o pomoc. Willla se rozhodne pomoc poskytnout a vydává se na druhý konec země za onou ženou, kterou nikdy dříve neviděla.

Ukradené životy, Patricia Gibneyová

Datum vydání: 2. 12. 2019
Žánr: Thriller

Patricia Gibneyová je irská spisovatelka a novinka Ukradené životy je jejím druhým thrillerem. Kniha volně navazuje na její prvotinu Andělé smrti a pokračuje v detektivní sérii s inspektorkou Lottie Parkerovou. V tomto příběhu se inspektorka střetává s obchodem s bílým masem a lidskými orgány a řeší případ mrtvých těl mladých dívek.

Stezka v troskách, Gemma Livireo

Datum vydání: 2. 12. 2019
Žánr: Historický román

Gemma Liviero je australská spisovatelka. Její novinka Stezka v troskách, autorčina druhá kniha, vyjde 2. prosince. Kniha se odehrává v srpnu 1945, kdy se Ital Stefano vrací po válce domů. Na cestě přes vybombardované Německo nachází malého chlapce, který přišel o matku. Stefanovi lítost nedovolí ho nechat osudu a bere chlapce s sebou. S chlapcem nachází útočiště v odlehlé chatě, kam přicházejí další lidé. Časem však Stefanovi dojde, že ačkoliv válka skončila, oni se chytili do pasti a nikde poblíž není nikdo, kdo by jim pomohl…

Skryté karty, Angela Marsonsová

Datum vydání: 2. 12. 2019
Žánr: Detektivka

Angela Marsonsová je anglická spisovatelka a autorka osmi knih. Angela dlouho nemohla přesvědčit vydavatele, aby jí knihy vydali. Neustále ji odmítali. Až v roce 2014 začala spolupracovat s vydavatelstvím Bookouture a s ním zaznamenala veliký úspěch. Dnes se autorka věnuje již pouze psaní. Její nová kniha patří do autorčiny série Případy Kim Stoneové a vypráví další detektivní příběh – tentokrát dojde k tragickému úmrtí třináctileté žákyně na soukromé škole.

Chůva, Gilly Macmillanová

Datum vydání: 2. 12. 2019
Žánr: Thriller

Gilly Macmillanová je americká spisovatelka a thriller Chůva je její čtvrtou knihou. Hlavní postavou v knize je malá holčička Jo, která zbožňuje svou chůvu Hannah. Avšak jedné noci Hannah beze stopy zmizí. Jo je ze zmizení naprosto zničená. Když se Jo o třicet let později vrátí do rodinného domu, tajemství tehdejšího neobjasněného zmizení se pomalu začíná rozplétat.

Spřízněná duše, Nicholas Sparks

Datum vydání: 4. 12. 2019
Žánr: Román pro ženy

Nicholas Sparks, autor již 32 knih, je jedním z neúspěšnějších současných amerických autorů. Sedm z jeho románů bylo použito jako filmová předloha. Jeho nový román, Spřízněná duše, vychází 4. prosince. Hlavní hrdinkou je Hope Andersonová, která se ocitá na své životní křižovatce. Je jí třicet šest, avšak její přítel ji stále nepožádal o ruku a její otec nyní těžce onemocněl. Hope si bere týden volna pro sebe, aby odjela na rodinnou chatu do Severní Karolíny a zamyslela se v klidu nad svou budoucností. Netuší však, s kým se tam setká.

Adéla Fejfarová

Pošlete tento příspěvek dál! ↓

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *