Řeč, která má říz. Čeština je mezi 10 nejkrásnějšími jazyky světa

Britský web The Culture Trip zařadil češtinu mezi deset nejkrásnějších jazyků světa. Autoři projektu, který představuje veřejnosti kulturní unikáty různých koutů naší planety, mimo jiné ocenili na naší mateřštině jedinečnou hlásku Ř.


Ve zmiňovaném článku se dočteme, že každý jazyk je svým způsobem krásný, ovšem některé z nich mohou nabídnout přece jen ještě něco navíc. A mezi ně se prý řadí i čeština.

Výjimečný slovanský jazyk

V pasáži, která se věnuje českému jazyku, se píše o tom, že pro řadu lidí žijících v anglicky mluvících zemích jsou slovanské jazyky spojeny s určitými negativními konotacemi. Důvod je třeba podle autorů hledat v moderních akčních filmech, kde se nezřídka vyskytují záporné postavy s typickým ruským přízvukem. Čeština však prý svou krásou a jedinečností tento stereotyp do jisté míry boří. Je totiž sympatická a zvukomalebná.

Čeština je jedním z nejkrásnějších jazyků světa. A že jich na Zemi je!
Čeština je jedním z nejkrásnějších jazyků světa

Řeč jako žádná jiná

Jako unikátní koření našeho jazyka zmiňují autoři článku hlásku Ř (pro rodilé mluvčí angličtiny je zde pro správné pochopení uvedeno „rzh“). Jako příklad slova, v němž se Ř vyskytuje, se zde uvádí příjmení skladatele Antonína Dvořáka.

Důvodem, proč je čeština výjimečná a patří mezi nejkrásnější jazyky světa, je dále podle autorů článku i geografická poloha naší země. Česká republika leží na pomezí Západu a Východu, a tak se zde mísí různé kultury a vlivy. Český jazyk prý proto zní „méně slovansky“ – působí spíš jako unikátní směs rozmanitých jazyků (slovanských i germánských), které ji obklopují.

Čeština je zkrátka jedinečná. Žádný jazyk na světě není takový, jako je právě ona.

Jaké další jazyky byly zařazeny mezi desítku nejkrásnějších, se dočtete v článku The 10 Most Beautiful Languages In the World.Pošlete tento příspěvek dál! ↓

4 comments

  1. Hm, mozna cestina Karla Hynka Machy, ale urcite ne to, co slysim v Praze a ve strednich Cechach. To neni libozvucny jazyk. Same -ej, ty vole apod.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *