Tomáš Klus se představil v Pelhřimově jako učitel češtiny. A hned z toho byl rekord!

Pelhřimovští žáci dnes psali diktát. Na tom by samozřejmě nebylo nic zvláštního. Toto testování pravopisných a gramatických jevů však bylo v tomto případě v mnoha ohledech unikátní – ve stejnou dobu (pátou vyučovací hodinu) psalo tentýž diktát celkem 1250 žáků ze 7 základních a středních škol. V jedné ze zúčastněných tříd (ta byla předem vylosována) jej dětem nediktoval češtinář, ale zpěvák Tomáš Klus. Jednalo se o pokus o rekord, který zahajoval právě začínající multikulturní festival Pelhřimov – město rekordů.


Závěrečná část diktátu byla celé řadě žáků důvěrně známa. Jednalo se totiž o text Tomášovy písně Do nebe. Ten přitom nebyl součástí diktátu pro nic za nic. Poté, co byl diktát dopsán, opraven a navrácen žákům, se totiž účastníci rekordního pokusu přesunuli na pelhřimovské Masarykovo náměstí, kde si společně s Tomášem Klusem tuto písničku zazpívali.

Tomáš Klus

Byl tak vytvořen rekord, který bychom mohli nazvat diktát napsaný a posléze odzpívaný největším počtem žáků. Pelhřimovští školáci a studenti tak budou společně s Tomášem Klusem zapsáni do České knihy rekordů.

Rekordní diktát s Tomášem Klusem v Pelhřimově

Pro pelhřimovské žáky byl jistě tento netradiční diktát příjemným zpestřením každodenní školní rutiny. Klusovi fanoušci byli nadšení, že si mohli zazpívat se svým oblíbencem, a na své si do jisté míry přišli i ti, kteří zpěváka příliš nemusí. Místo klasické školní výuky totiž mohli vyrazit ven. Tuto výhodu si sice museli nejprve vysloužit napsáním diktátu, ten však prý nebyl tentokrát známkován…

 

9. června 2017

 

Pošlete tento příspěvek dál! ↓

2 comments

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *