Vyrazte na festival slova! Zveme vás na Šrámkovu Sobotku

Blíží se léto, které je pro mnohé z nás mimo jiné i dobou festivalů. Vyrážíme na festivaly hudební, filmové i divadelní. Co takhle ale zkusit festival zaměřený výhradně na češtinu a literaturu?


Právě taková je Šrámkova Sobotka. Jedná se o festival českého jazyka, řeči a literatury, který se pravidelně koná ve městě zvaném Sobotka. To se nachází v Královéhradeckém kraji (okres Jičín) a je známé především tím, že se zde narodil básník Fráňa Šrámek.

Festival Šrámkova Sobotka má za sebou již neuvěřitelných 60 ročníků a ten 61. je na programu od 1. do 8. července 2017.

A na co se letos můžeme těšit? V Sobotce se uskuteční řada odborných přednášek, autorských čtení, proběhnou zde diskuze na jazykovědná a literární témata, tvůrčí dílny (zkusit si budete moci třeba práci na rozhlasovém dokumentu, ediční práci či jevištní improvizaci), ale i třeba divadelní představení a koncerty muzikantů, pro které je text minimálně stejně důležitý jako hudba. Z významných hostů, kteří letos festival navštíví, zmiňme alespoň literární historičku Libuši Heczkovou, literárního kritika a editora Michaela Špirita nebo kapelu Houpací koně.

Každý ročník Šrámkovy Sobotky mívá nějaké zastřešující téma. Letos si připomínáme kulatá výročí narození i úmrtí F. X. Šaldy, a tak se tentokrát téma přímo nabízí. Pořadatelé jej nazvali takto: Kritika. Výpověď umění?

Šrámkova Sobotka 2017
Šrámkova Sobotka 2017

Program bude velice bohatý a akce bude podle všeho stát za to. Pokud tedy budete mít jen trošku času, rozhodně doporučujeme na festival Šrámkova Sobotka vyrazit!

Veškeré podstatné informace o letošním ročníku najdete na oficiálních stránkách festivalu.

 

6. května 2017

Pošlete tento příspěvek dál! ↓

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *