Když se herečka pustí do psaní

Knihy, které napíšou veřejně známé osobnosti, se výborně prodávají. Často se ocitnou v čele nejprodávanějších knih daného období. Všem musí být jasné, že čtenáři u nich nevyhledávají velkou literární hodnotu, ale spíše pikantnosti ze soukromí celebrit. Řekněme, že více než obsah tady prodává jméno autora. Jinak tomu nebylo ani u P.S. od Ani Geislerové.


Autorka, kterou dobře známe

Aňa Geislerová. Všichni ji známe. Je jednou z nejoblíbenějších českých hereček. Obdržela tři České lvy pro nejlepší herečku v hlavní roli a další dva pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Aňa je již několik let šťastně vdaná a má tři děti. Také pět let psala pro módní časopis Elle. Její literární ambice rozhodně nekončí u této jedné knihy, plánuje minimálně další dvě.

Psaní (žena)
Literární ambice Ani Geislerové zdaleka nekončí. Po knize P.S. plánuje herečka minimálně dvě další dílka.

Jaká je kniha P.S.

Kniha je vizuálně velice zajímavá. Již na první pohled vám padne do oka její barevnost a nádherné retro laděné ilustrace. Ty má na svědomí Anina sestra Lela. I samotný způsob vazby je velice originální. Kniha je rozdělená na pět částí a ony samotné části obsahují několik kapitol, které jsou tak akorát dlouhé. Na konci samotné knihy je místo pro vaše vlastní poznámky.

Kniha je souborem sloupků, které Geislerová během pěti let publikovala v časopise Elle. Důležité je říci, že kniha rozhodně není o herectví. Nenajdete v ní ani pikantnosti z hereččina života. Celé dílo je pouze o Aně – takové, jaká je. Obsahuje její myšlenky, zamyšlení, sebeironii, zkrátka kousek její duše.

Text byly také nahrán jako audiokniha. Celý záznam má čtyři hodiny a namluvila ho sama Aňa. V nahrávce se rozhodně promítl její herecký talent, protože způsobem vyprávění vás dokáže příjemně strhnout. Audiokniha je výborná zvláště díky své členitosti na krátké pasáže.

P.S. ukazuje, že i když je člověk veřejně známá osobnost, stále má také naprosto běžné starosti a problémy. Autorka zde vůbec nevystupuje jako celebrita a ani si na žádnou nehraje. Prezentuje se prostě jako „obyčejná“ žena, která se stále hledá a dělá chyby. Tímto přístupem se velice přibližuje svým čtenářkám.

Anin literární počin rozhodně není určen mužům. Jde totiž často o rozpor mezi něžnými ženskými představami či sny a všední realitou. Je napsán zkrátka tak, aby se v něm našla každá žena.

Celá kniha je protkána výborně napsanými fejetony, které jsou plné krásných myšlenek a vyprávění o mezilidských vztazích. Je zde popsán její soukromý život, včetně každodenních problémů a starostí. Nejde zde ovšem o námět pro bulvár. Aňa naprosto přesně ví, jak má se svým soukromím zacházet a které informace smí spatřit světlo světa. Řekne o sobě vše podstatné, ale předejde bulvárním spekulacím.

Text se může zdát místy melancholický, je však velice osobitý a upřímný. Je také plný sebeironie a vtipu na místech, kde byste ho ani nehledali. Autorka je k sobě v knize naprosto upřímná a dokáže si ze sebe udělat legraci.

P.S. – Aňa Geislerová lze pořídít v  českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Hodnocení knížky

Kniha je hodně oddechová. Není to vůbec žádná těžká literatura, je to čtení s nadhledem. Nepřijdete díky ní na žádný zásadní světový objev, ale zato nahlédnete do nitra a soukromí jedné z nejpopulárnějších českých hereček.

Při čtení vám může ukápnout slza, ale také se přistihnete, jak se od srdce smějete. Text je totiž psán s takovou láskou a upřímností, že se jeho kouzlu prostě neubráníte. Úžasné jsou na knize také ilustrace, které skvěle korespondují s obsahem dané kapitoly a posouvají celé dílo ještě o úroveň výš. Kapitolky jsou krátké a čtivé. Kniha je ideální například pro mateřskou dovolenou nebo na letní prázdniny.

Po přečtení si z knihy neodnesete žádný komplexní příběh, ale pouze pocit. Pocit klidu a porozumění s člověkem, který tento text stvořil. Po dočtení z vás vyjde pouze „mělo to své kouzlo”.

Zudzilla

Pošlete tento příspěvek dál! ↓

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *