Patrik Hartl – co kniha, to 100 000 výtisků

Režisér, scenárista a jeden z nejúspěšnějších současných spisovatelů. Autor čtyř knih, který nyní podle své první knihy dokonce připravuje celovečerní film. To je Patrik Hartl.Patrika Hartla a jeho dílo čtenářům Czech tongue magazínu přibližuje Adéla Fejfarová.


Patrik Hartl – knihy
Patrik Hartl zatím napsal 4 knihy. Všechny byly čtenářsky velmi úspěšné.

Patrik Hartl původně vystudoval filmovou a televizní režii na FAMU. Je autorem a režisérem studia DVA, v němž uvedl mnoho inscenací, které se u diváků těší velikým úspěchům.

Ke spisovatelství přišel až později a vlastně takřka náhodou – když mu jeho švagr navrhl, zda by nechtěl napsat knihu. Jeho švagr totiž vedl nakladatelství Bourdon, a tak mu zároveň nabídl, že pak knihu i vydá. Patrik Hartl novou příležitost využil a během tří měsíců byla jeho první kniha na světě. A s ní i nová láska, láska k psaní románů.

Hartlovy knihy jsou velice úspěšné – každá z nich překročila hranici sta tisíc výtisků. Celkově Patrik Hartl vydal již čtyři knihy. Svou první knihu s názvem Prvok, Šampón, Tečka a Karel vyslal do světa v roce 2012 a nyní podle ní připravuje celovečerní film. Bude se jednat o filmovou komedii, která ponese stejný název jako kniha. Její premiéra je naplánována na konec roku 2020.

A o čem zmíněné knihy jsou? Patrik Hartl prostě a jednoduše píše příběhy ze života a každý z nás se s nějakou jeho knižní postavou vždy ztotožní (ať už pro její chování, nebo povahu). Jeho románové příběhy se odehrávají v současnosti a nechybí v nich vtip, romantika, milostný život, šťastné chvilky, avšak ani katastrofy, trapasy a okamžiky smutku. I když se smutkem střídmě. Jak říká sám Patrik Hartl: „Mám rád život. Rád píšu o všech tématech, ale líbí se mi, když je to s lehkostí. Každé téma naťuknu, ale tak, aby se do nich autor namočil jako do dipu, s chutí si to olíznul, cítil emoci, ale neutopil se v tom.“

Přehled knih Patrika Hartla

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

  • Rok vydání: 2012
  • Děj: Román vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří dvacet let po maturitě vzpomínají na to, jaké plány a představy měli, když jim bylo osmnáct, a zda tak nyní opravdu žijí. A jelikož vidí, že realita je zcela jiná než ta, o které tenkrát snili, rozhodnou se s tím něco udělat.
  • Hodnocení čtenářů: 82 %

Malý pražský erotikon

Rok vydání: 2014
Děj: Druhý román Patrika Hartla vypráví příběhy několika rodin a osob žijících ve dvou pražských sousedících řadovkách. Kniha zábavně vypráví o jejich intimních životech, touhách, snech a okamžicích štěstí i neštěstí.
Hodnocení čtenářů: 84 %

Okamžiky štěstí

Rok vydání: 2016
Děj: Tato kniha je zajímavá již svým konceptem. Je rozdělena na 2 poloviny a je možné ji začít číst z kterékoli strany. Z jedné strany příběh vypráví Veronika, z druhé Jáchym (v knize jsou tyto postavy sourozenci).
Hodnocení čtenářů: 78 %

Nejlepší víkend

Rok vydání: 2018
Děj: Příběh několika postav, které si na Silvestra dají novoroční předsevzetí. Nikdo jiný o něm neví, avšak každý z nich doufá, že se jim ho během roku podaří splnit.
Hodnocení čtenářů: 74 %

Doporučení redakce: Naše doporučení je začít číst knihy od autorovy první a pozorovat nejen vývoj postav v jednotlivých románech, ale také vývoj stylu a psaní autora. Každá kniha je něčím zajímavá a v něčem jiná.

„Je krásný umět se po všech těch průserech zase pro někoho nadchnout. Nejlepší na životě přece je, že nevíme, co nás čeká. Jednou to může vyjít. Vždycky máte dvě možnosti. Buďto se budete budoucnosti bát, nebo se na ni budete těšit.“
Patrik Hartl

Adéla Fejfarová

Pošlete tento příspěvek dál! ↓

Jeden komentář

  1. Zatím mám za sebou jen Prvoka, Šampóna, Tečku a Karla (uf, těch je, ale vážně je to jen jedna kniha :-D), ale určitě se chystám na další. Hartla je radost číst 🙂

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *